Napsal Karel Kroulik
Středa, 14 červenec 2021

Na MS U23 startovalo 5 našich závodníků nebo odchovanců!

Image

Zuzanka Štěpánková čtvrtá na párovce! Ještě na kilometru ztrácela česká děvčata na čelo závodu pouhých 1,85 vteřiny. „Taktika byla jasná, udržet se co nejdéle s nejlepšími,“ svěřil se krátce po závodě trenér Přemek Panuška. „Včera jsme si v semifinále ověřili, že dokážeme držet krok s nejlepšími párovkami na světě patnáct set metrů. Čtvrté místo je pro nás úspěchem i s ohledem na mladý věk děvčat.

Image

Pro čtvrté místo ve finále B si doveslovala párová čtyřka lehkých vah mužů - Vojtěch Málek, Vojtěch Šandys.

Image

Veronika Činková doveslovala při své skifařské premiéře na mistrovství světa pro 5. místo ve finále B. Celkově tak skončila jedna z nejmladších účastnic ve startovním poli skifařek lehkých vah na 11. místě.

Image

Jonáš Friedrich si s přehledem dojel pro vítězství ve finále C lehkých vah, čímž si zajistil celkové 13. místo při své premiéře na mistrovství světa.